Начало Новини Спортен клуб „Мизия” с трима републикански шампиони

Спортен клуб „Мизия” с трима републикански шампиони

Е-мейл Печат ПДФ
Оценка на читателите: / 0
Слаба статияОтлична статия

Лекоатлетите от СК „Мизия” с треньор Красимир Маринов прибавиха към победите си още три републикански титли в две поредни състезания.

На 22 март в Републиканския крос в гр. Правец шампионската титла при 14-годишните момичета спечели Десислава Начева, а сребърният медал взе Гергана Тоцева.

В същата възрастова група при момчетата републиканският шампион е отново от СК „Мизия” – Емил Венелинов. Втори при момчета на 16 години се класира Георги Цветанов.

В Държавното първенство по спортно ходене, проведено на 24 март в гр. Бургас, при 16-годишните момчета, в дисциплината на 3 км. шампион на България стана Георги Цветанов. На трето и четвърто място в същата дисциплина се наредиха Калоян Донкин и Николай Евгениев.

При юношите младша възраст на 5 км. спортно ходене, Силвестър Колев стана трети, а шестото място зае Боян Банешки.

В дисциплината на 10 км. при юношите старша възраст Паулин Иванов се класира четвърти, а при мъжете на 20 км. Петър Лалов зае пето място.

Честито на победителите и техния треньор!